Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013

ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΟΣ

Άρχισε αλλά δεν τελείωσε το παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής του Β' ομίλου της Β' κατηγορίας ΕΣΚΑΒΔΕ ανάμεσα στην ομάδα μας και τον Αίαντα Άρτας την Κυριακή 24/2. Αιτία ήταν η ολισθηρότητα του γηπέδου λόγω της υγρασίας που το κατέστησε επικίνδυνο για τη σωματική ακεραιότητα των παικτών και των δύο ομάδων. Έτσι και ενώ είχε παιχθεί το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, με αστείες και συνάμα επικίνδυνες τούμπες και ακροβατικά των παικτών, ο διαιτητής του αγώνα με τη σύμφωνη γνώμη των ομάδων διέκοψε το παιχνίδι το οποίο θα αρχίσει από το δεύτερο ημίχρονο όποτε ορισθεί από την αρμόδια επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ.
Για την ιστορία το πρώτο ημίχρονο ήταν από τα χειρότερα παιχνίδια που έχουμε παρακολουθήσει με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 12-22. Το σκορ από μόνο του τα λέει όλα για την αστοχία και των δύο ομάδων.
Η συνέχεια του αγώνα ορίστηκε για το Σάββατο 2/3.

Σε αναβολή οδηγήθηκε και ο αγώνας του Α.Ο.Λούρου που ακολουθούσε για του ίδιους εννοείτε λόγους.