Τρίτη 13 Νοεμβρίου 2012

ΝΙΚΗ - ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Μεγάλη νίκη πρόκριση πέτυχε το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο Λούρου η παιδική ομάδα μπάσκετ του ΛΟΥΡΙΩΤΙΚΟΥ Α.Γ.Ο. απέναντι στην ομάδα του Γ.Ο. Αμφιλοχίας με 40 - 27 περνώντας έτσι για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Β' φάση του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ.
Η ομάδα μας είχε δύο πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε κακή τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με αποτέλεσμα να χάνει στο τέλος του ημιχρόνου με 15 - 19. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως συνήλθε και με πρωταγωνιστή τον Β. Αντώναρο και άμυνα που ¨έπιασε από το λαιμό τον αντίπαλο¨ έφτασε σε μια άνετη νίκη και κάνοντας επιμέρους σκορ στο Β' ημίχρονο 25 - 8 σκόρπισε τον ενθουσιασμό σε όλους όσους βρέθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 10-11 , 5-8 , 15-5 , 10-3
ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ : Τσελίκης Β. 2 , Τζώλης Μ. 7 , Ζαμπίθας Ε. 10 , Λιόντης Λ. 6 , Αντώναρος Β. 15